M. Şevket Eygi’nin Konuşması

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=ZpKMWVUsrEE&w=1280&h=720]

 

“AHMED DAVUDOĞLU KERAMET SAHİBİ BİR HOCA”

Gazeteci Yazar Mehmet Şevket Eygi, Ahmed Davudoğlu Hoca’nın sıradan bir alim olmadığını, bundan 30 yıl önce bugünleri görebilecek uzak görüşlü keramet sahibi bir Hoca olduğunu söyledi.

“Bugün birbirinden kopuk binlerce fırka cemaat ve birliğe ayrıldık. İslam düşmanları islamı bu ülkeden kazımak için içimizdeki bir takım adamlara fesat çıkarttırmak suretiyle bizi bugünkü hale sürüklediler. İslamda çeşitlilik vardır ama tefrika haramdır. Bugün o hale geldik ki kaderi inkar eden var. Bugün 4 hak mezhepte haram olarak görülen mut’a nikahı kıyıyor. Düşük faizli kredi alınabilir diye fetva veriyorlar. Davudoğlu Hoca bunları 30 yıl önce gördü…

İSLAM KANUNU ÖNERİSİ
Mehmet Şevket Eygi, İslam alimlerinin bir araya gelmesini isteyerek bir Kanun niteliğinde Ehli Sünnet hareket tarzıyla ilgili yazılı bir metin oluşturulmasını önerdi.

“Bugün bir sapık şahsın kitapları Müslümanlara seve seve okutulmaya çalışılıyor. Kitabın içinde Peygamberimize Hazret bile denmiyor. Allah’ın yalnızlık sıfatından bahsedilirken bir put örnek veriliyor. Bu beni çok üzüyor. İlahiyat fakültesi öğrencisi Allahın 14 sıfatını dahi bilmiyor. Mezhep kavgalarından bunu öğrenmeye fırsat bulamamış.

Bugün Ehli Sünnet tehlikededir. Ahmed Davudoğlu Hoca’nın tercümesini yaptığı kitap Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri Avrupa normlarına uymadığı gerekçesiyle basmadı. Ehli sünnet birgün yıkılırsa altında ilk olarak Sünniler kalacaktır. Bunu unutmayın.”şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

Go to Top